Wielki powrót bankiera

Eugeniusz Twaróg
opublikowano: 03-08-2010, 09:28

Kierował Handlowym, PZU, teraz dostał posadę szefa BRE. Banku, który chciał przejąć 10 lat temu. Cezary Stypułkowski zastąpi Mariusza Grendowicza.

Cezary Stypułkowski po czterech latach wraca z emigracji. W wielkim stylu. Wczoraj rada nadzorcza BRE Banku powołała go na stanowisko prezesa. Funkcję obejmie 1 października. Do tego czasu bankiem będzie kierował szef pionu ryzyka Wiesław Thor.

Cezary Stypułkowski przejmuje fotel po Mariuszu Grendowiczu, który zasiadał w nim dwa i pół roku. Szybka zmiana warty w banku kontrolowanym przez Commerzbank staje się powoli tradycją. Poprzednik Mariusza Grendowicza, Sławomir Lachowski, opuścił gabinet prezesa z dnia na dzień, po kłótni z właścicielem, który miał już dość niezależności polskiego menedżera. Mariusz Grendowicz, jak spekuluje rynek, też nie mógł dogadać się z przedstawicielami inwestora. Według "Rzeczpospolitej", między byłym prezesem a dwoma członkami rady nadzorczej od dłuższego czasu narastał kryzys na tle różnych wizji kierowania bankiem.

— Nie do końca wiem czego się spodziewać po menedżerze, który tak długo nie miał do czynienia z zarządzaniem bankiem — mówi Piotr Palenik, analityk ING Securities.

Dokładnie siedem lat. Cezary Stypułkowski zrezygnował z posady szefa Citi Handlowego w 2003 r. po 12 latach prezesowania.

Zobacz więcej

Cezary Stypułkowski

Na odwołaniu Mariusza Grendowicza prawdopodobnie się nie skończy. Od kilku tygodni head hunterzy szukają wiceprezesa "do dużego banku korporacyjnego". Możliwe, że chodzi o następcę dla Przemysława Gdańskiego, odpowiedzialnego za pion korporacyjny w BRE Banku. Ściągnął go tutaj Mariusz Grendowicz. Obaj znają się jeszcze z pracy w Banku BPH.

Więcej we wtorkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wielki powrót bankiera