Czytasz dzięki

Wielton czasowo zatrzyma produkcję

opublikowano: 03-04-2020, 11:16

Wielton, producent naczep do aut ciężarowych, zdecydował o zawieszeniu od 6 kwietnia produkcji w zakładach w Wieluniu.

"Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych Spółki oraz wiąże się z negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na kanały dystrybucji produktów oraz ograniczeniem skuteczności łańcucha dostaw niezbędnego do kontynuowania działalności operacyjnej" - podano.

Mariusz Golec, prezes Wieltonu
Zobacz więcej

Mariusz Golec, prezes Wieltonu Marek Wiśniewski

Jak zaznaczono, na razie nie zanotowano anulacji zamówień przez klientów, a większość z nich wnosi o przesunięcie terminów dostaw. 

Spółka podczas czasowego zawieszenia produkcji zamierza przeprowadzić prace modernizacyjne i optymalizacyjne na terenie zakładów, związane między innymi ze zmianami umiejscowienia poszczególnych linii technologicznych, optymalnym ułożeniem procesu produkcyjnego oraz naprawami i remontami.

"Przywołane prace będą prowadzone przez zespół pracowników wykonujący powierzone zadania w ramach obniżonego wymiaru czasu pracy. Wobec zaistniałej sytuacji Spółka zamierza skorzystać z wszelkich dostępnych form pomocy" - dodano. 

Czytaj także:

Analitycy Santandera przyjrzeli się niemal 100 spółkom z GPW i wytypowali te, które w czarnym scenariuszu najszybciej mogą się znaleźć w tarapatach. Jedną z nich jest Wielton>>

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane