Wieprzowy potentat wchodzi w transplantacje

opublikowano: 13-04-2017, 11:39
aktualizacja: 13-04-2017, 11:40

Smithfield Foods, jeden z największych na świecie producentów wieprzowiny, chce hodować ludzkie tkanki ze świńskich resztek, informuje Bloomberg.

Jak poinformował kontrolowany przez chińską WH Group koncern, nowopowstała spółka Smithfield Bioscience, będzie wykorzystywała odpady z produkcji mięsa w przemyśle farmaceutycznym i medycznym.  Firma sprzedaje już produkty wykorzystywane przy produkcji lekarstw na niestrawność oraz niedoczynność tarczycy.

Smithfield Bioscience będzie partycypować w publiczno-prywatnym przedsięwzięciu Advanced Regenerative Manufacturing Institute, który ma dofinansowanie między innymi od Departamentu Obrony. W ramach instytutu spółka będzie angażować się w prace nad hodowaniem ludzkich komórek, tkanek i organów.

- Pomiędzy świniami i ludźmi jest uderzające podobieństwo, na przykład nasze DNA i sposób trawienia – powiedział Courtney Stanton, wiceprezes Bioscience Group for Smithfield.

Co ciekawe świńskie organy były wykorzystywane między innymi do produkcji heparyny,  organicznego związku chemicznego zapobiegającego krzepnięciu krwi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy