Wierzbicki został nowym prezesem Matrasa

ISBNews
opublikowano: 14-04-2015, 11:59

Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Matras S.A. Stanisława Wierzbickiego. Tym samym Mariusz Rutowicz przestał pełnić obowiązki prezesa zarządu, podała spółka.

O tarciach personalnych wewnątrz spółki pisaliśmy w lutym >>

"Stanisław Wierzbicki obejmuje funkcję prezesa w chwili, gdy Matras posiada niemal 180 księgarń zlokalizowanych w ponad 70 miejscowościach. W ubiegłych trzech latach Matras S.A. rozwinął sprzedaż w swojej księgarni internetowej matras.pl. Czytelnicy znajdą w Matrasie nie tylko bestsellery i nowości, ale także pozycje niszowe i poszukiwane przez koneserów" - czytamy w komunikacie.

Stanisław Wierzbicki od 17 lat jest związany z sektorem handlu detalicznego. Pracował dla największych firm branży, takich jak francuska Grupa Casino i brytyjskie Tesco. Rozwijał w nich działy operacyjne, inwestycji i rozwoju nowych formatów. Jest założycielem i członkiem zarządu fundacji Wolna Szkoła, prowadzącej szkołę demokratyczną na warszawskim Ursynowie i wspierającej edukację alternatywną.

Rada nadzorcza powołała na nowego członka zarządu Matras S.A Przemysława Podsiadłego, obecnego dyrektora logistyki.

Matras współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1500 księgarń i 1900 innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1500 wydawcami.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy