Wino dla wegan i nie tylko

opublikowano: 08-01-2019, 22:00

To, co rynek szykuje w 2019 r., może nie spodobać się koneserom czerwonego i białego trunku z winogron — wynika z artykułu Bloomberga.

Zwłaszcza tym, którzy smakują się w klasyce. „Świat wina zmieni się szybciej niż myślicie” — napisała agencja. Czego możemy się spodziewać? Nie zdziwcie się, że w tym roku zasmakujecie po raz pierwszy wina z… cannabisem. Popularność zioła, kojarzonego do tej pory z nielegalną używką, przybiera na sile, w ubiegłym roku marihuana została zalegalizowana np. w Kanadzie. Pojawiła się już pierwsza tego typu propozycja: wino Rebel Coast Cannabis Infused Sauvignon Blanc z 20 miligramami THC w butelce. Oczywiście jest to wino bezalkoholowe, bo, jak wiadomo, połączenie psychoaktywnej substancji z alkoholem nie kończy się na ogół dobrze. Nie powinien też nikogo dziwić fakt, że na rynku przybędzie win dla wegan. W końcu rynek produktów pochodzenia wyłącznie roślinnego tylko w USA zyskał w 2018 r. 20 proc.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu