Wirtualna na razie bez emocji

MEW
opublikowano: 20-06-2013, 09:27

Dzisiaj mija termin składania ofert na Wirtualną Polskę. Zainteresowanie portalem jest umiarkowane.

Dzisiaj (czwartek) mija termin składania ofert na Wirtualną Polskę, należący do Telekomunikacji Polskiej portal internetowy. Z informacji „PB” wynika, że zainteresowanie jest stosunkowo niewielkie.

- Oferty na pewno złoży O2, być może Innova – mówi jedno z naszych źródeł.

O2 jest jednym z najmocniejszych chętnych, głównie dlatego, że trudno jest znaleźć innych silnych graczy, którzy mogliby wejść do gry. Właściciel serwisu Pudelek szukał na rynku partnera do inwestycji w WP wśród funduszy private equity. Innova była wymieniana jako jeden z chętnych do współpracy przy ofercie na portal. Innym potencjalnym chętnym miała być Penta, ale fundusz przemyślał sprawę.

- Otrzymaliśmy memorandum informacyjne i przyjrzeliśmy się tej inwestycji, tak jak każdej innej. Podzielamy pogląd wyrażony już przez innych inwestorów, że WP działa na trudnym rynku, a oczekiwania cenowe sprzedającego są bardzo wygórowane- mówi Adam Jarmicki, menedżer inwestycyjny Penta Investments.

Nasi rozmówcy zastanawiają się, czy oferty złożą takie fundusze jak Warburg Pincus czy Carlye, ale z informacji „PB” wynika, że raczej nie będą one zainteresowane.

Na rynku mówi się też o rosyjskim inwestorze zainteresowanym Wirtualną – usłyszeliśmy, że chętnym może być Mail.ru.  To o tyle ciekawy potencjalny nabywca, że usługi poczty internetowej są jednym z mocniejszych elementów biznesu WP.

W jednym ze źródeł usłyszeliśmy, że zainteresowany może być amerykański Yahoo, które mogłoby wejść w transakcję wiązaną kupna WP wraz z serwisem Dailymotion od France Telecom, właściciela polskiego Orange. Nie udało nam się potwierdzić tej plotki w żadnym innym źródeł.

Trudno będzie Wirtualnej zainteresować krajowego inwestora branżowego, bo ci najczęściej  mają już własne portale (Grupa Bauer ma Interię, a Axel Springer kupił Onet, a Agora ma gazeta.pl). Wcześniej mówiło się o Cyfrowym Polsacie.

-  Nie jesteśmy zainteresowani WP – mówi Olga Zomer, rzecznik CP. MEW

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane