Wiśniewski znów prezesem PBG

ISBNews
opublikowano: 24-04-2014, 16:13

Rada nadzorcza PBG w upadłości układowej powołała Jerzego Wiśniewskiego, głównego akcjonariusza i założyciela firmy, do pełnienia funkcji prezesa zarządu, podała spółka.

Zobacz więcej

Jerzy Wiśniewski ponownie został prezesem PBG (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")

Wiśniewski zapowiada, że chce doprowadzić do zawarcia układu z wierzycielami.

"Objęcie przez dotychczasowego przewodniczącego rady nadzorczej funkcji prezesa zarządu, wskazuje na osobiste zaangażowanie głównego akcjonariusza w finalizowany proces postępowania układowego i dowodzi woli przejęcia bezpośredniej odpowiedzialności za doprowadzenie do zawarcia porozumienia z wierzycielami spółki" - czytamy w komunikacie.

Jerzy Wiśniewski obejmuje funkcję z dniem 24 kwietnia. Dotychczasowy prezes Paweł Mortas pozostanie w zarządzie spółki w roli wiceprezesa.

"Moja ponowna obecność w strukturach zarządu PBG świadczy o tym, iż zawarcie układu jest dla mnie, również jako głównego akcjonariusza, priorytetem i na tym celu chcę skupić obecnie cała swoją energię. Rozmowy z wierzycielami wchodzą w ostateczną fazę, a poprzez swoją osobę oraz mój wpływ na spółkę chcę zapewnić sprawność oraz szybkość podejmowania kluczowych decyzji w najbardziej wrażliwych kwestiach. Funkcję prezesa zarządu planuję pełnić do momentu zawarcia układu z wierzycielami. Po zatwierdzeniu układu wybór zarządu nastąpi zgodnie z ładem korporacyjnym spółki zaakceptowanym w drodze negocjacji z wierzycielami" - powiedział Jerzy Wiśniewski, cytowany w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu