Włosy Elvisa mniej cenne, niż oczekiwano

PAP
19-10-2009, 07:28

Kosmyk włosów Elvisa Presleya, wyceniany nawet na 100 tys. dolarów, sprzedał się w niedzielę na aukcji w Chicago za 15 tys. dolarów - podał na swojej stronie internetowej dziennik "Chicago Tribune".

Włosy pochodzą ze strzyżenia "króla rock and rolla", gdy rozpoczynał służbę wojskową w 1958 r. Oprócz nich na sprzedaż w domu aukcyjnym Leslie Hindman wystawiono około 200 należących do muzyka lub związanych z nim przedmiotów, zgromadzonych przez jego przyjaciela Gary'ego Peppera, założyciela jednego z fanklubów Elvisa.

Aukcja rozpoczęła się pomimo towarzyszących jej kontrowersji. Kolekcję wystawiła bowiem na sprzedaż Nancy Whitehead, która do śmierci Presleya w 1977 r. na jego polecenie opiekowała się cierpiącym na porażenie mózgowe Pepperem. Na kilka dni przez rozpoczęciem licytacji bliscy zmarłego w 1980 r. Peppera pozwali ją do sądu, zarzucając jej kradzież memorabiliów.

Amerykańskie media spekulowały przed aukcją, że włosami Elvisa mogą zainteresować się genetycy, którzy na podstawie pobranej z nich próbki DNA mogliby go w przyszłości sklonować.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Włosy Elvisa mniej cenne, niż oczekiwano