Wpływ roślin na pracowników

opublikowano: 04-02-2019, 22:00

Badanie wpływu, jaki rośliny w przestrzeniach biurowych wywierają na ludzi, jest głównym zagadnieniem wspólnego projektu 4Nature System-Wertykalni, Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Politechniki Śląskiej.

Celem jest dokładne przebadanie oddziaływania roślin w biurach oraz poznanie potrzeb i preferencji użytkowników. Analiza prowadzona jest w 10 firmach, w tym m.in. w IKEA, Skanska, WSP Poland, Vastint, Keller Williams Poland, HB Reavis, JLL oraz na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Śląskiej. Do ich biur wstawiono mobilne ścianki z modułami roślinnymi. Ustawiono je w różnych miejscach i odległościach od pracowników. Za pomocą czujników badana jest zmiana parametrów środowiska w biurze (m.in. temperatura i wilgotność powietrza). Dodatkowo analizie poddano subiektywne odczucia pracowników, w tym ich ocenę jakości powietrza, akustykę, estetykę otoczenia oraz zmianę samopoczucia i wydajności pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy