Wreszcie odreagowanie

opublikowano: 20-11-2012, 00:00

KOmentarz zagraniczny

Udanie zaczął się nowy tydzień dla inwestorów handlujących na największych światowych giełdach. Rano na wartości zyskiwała większość azjatyckich parkietów, w tym tokijski, który wzrósł do najwyższego poziomu od dwóch miesięcy. Istotnym wydarzeniem na Dalekim Wschodzie było też utrzymanie się głównego indeksu chińskich giełd Shanghai Composite ponad poziomem 2 tys. pkt, chociaż w trakcie sesji po raz pierwszy od ośmiu tygodni zszedł poniżej tej psychologicznej bariery. Później do trendu dołączyły indeksy europejskie. Z trzech największych najlepiej prezentowały się te z Paryża i Frankfurtu. Sięgające grubo ponad 1 proc. zwyżki indeksów sygnalizowałyzdecydowane odbicie z trzymiesięcznych minimów.

Wsparciem dla obozu byków był również dobry start notowań za oceanem. Nastroje się poprawiły, bo po optymistycznej deklaracji prezydenta Baracka Obamy zwiększyły się nadzieje na szybkie rozwiązanie kwestii tzw. klifu fiskalnego. M.in. poprzez rynek surowców pomogło to też warszawskiej giełdzie. Sporym wzięciem cieszyły się akcje KGHM, PKN Orlen i Grupy Lotos, zyskujące po 3-4 proc. Do pełni szczęścia brakowało bardziej wyraźnego wsparcia wzrostowej tendencji przez obroty, ale do tego inwestorzy zdążyli się już ostatnio przyzwyczaić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy