Wycena Pfleiderera poszła pod nóż

opublikowano: 27-12-2018, 09:51

Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, obniżył z "kupuj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji Pfleiderera, a wycenę obniżył z 47,7 do 33,8 zł.

"Zarząd spółki pracuje nad poprawą wyników finansowych w otoczeniu rosnących cen surowców i energii. Wyniki za pierwsze trzy kwartały 2018 roku oceniamy dobrze, jako zgodne z naszymi oczekiwaniami. Przedstawiona przez zarząd spółki strategia w kontekście celów finansowych wydaje nam się bardzo ambitna w obliczu wyzwań w postaci ryzyka pogorszenia koniunktury w Europie Zachodniej, wzrostu cen energii, surowców oraz zwiększenia podaży płyty na rynku polskim. Poprawa wyników w 2019 roku i kolejnych latach będzie w naszej opinii dla spółki wyzwaniem" - napisał analityk w uzasadnieniu raportu, dodają, że koryguje w dół prognozy wyników spółki.

Szczegóły w załączonym raporcie.

Pfleiderer_NobleSec_1218_skrót

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu