Wyprzedaż na Wall Street nie słabnie

opublikowano: 09-05-2022, 16:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na amerykańskich rynkach akcji wciąż dominuje podaż. Przyczynia się do tego wzrost rentowności obligacji o dłuższym terminie wykupu.

Po upływie godziny poniedziałkowej sesji Średnia Przemysłowa Dow Jones spadała o 1,4 proc., S&P500 tracił 2,1 proc., a Nasdaq szedł w dół o 2,8 proc. Rentowność obligacji 10-letnich USA wzrosła do 3,12 proc. Indeks spółek „value” tracił 1,5 proc., a wzrostowych 2,6 proc. Podaż przeważała w 10 z 11 głównych segmentach rynku. Najmocniej taniały spółki IT (-2,8 proc.), dostawcy dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (-2,9 proc.) i spółki energii (-4,9 proc.), w związku z ponad 4 proc. spadkiem notowań ropy. Jedyny segment, w którym była niewielka przewaga popytu, to dobra codziennego użytku (0,1 proc.).

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Tanieją 24 z 30 blue chipów z DJIA i 88 proc. spółek wchodzących w skład S&P500. Spadają kursy prawie 81 proc. z ponad 3,7 tys. spółek z Nasdaq Composite. O ponad 16 proc. tanieją akcje Rivian. To skutek doniesień o sprzedaży przez Forda 8 mln akcji producenta elektrycznych pojazdów. O ponad 20 proc. spada kurs Palantir Technologies. Spółka zajmująca się analizą danych rozczarowała inwestorów o połowę niższym niż oczekiwano zyskiem na akcję, a także prognozami niższymi od rynkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane