Czytasz dzięki

Wzrosty na Wall Street

opublikowano: 08-04-2020, 22:25

W środę przewaga popytu utrzymywała się od początku do końca sesji. Na zamknięciu Dow Jones i S&P500 rosły o 3,4 proc. Nasdaq zyskał 2,6 proc.

Źródłem optymizmu inwestorów były wypowiedzi dotyczące pandemii. Prezydent Donald Trump powiedział, że zbliża się jej moment przełomowy, a jego doradca, epidemiolog dr Anthony S. Fauci ogłosił, że liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa może być mniejsza niż oczekiwano, a także że początek zmiany dotychczasowego trendu może nastąpić już po tym tygodniu. Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo poinformował tymczasem, że podjęte działania dotyczące separacji mieszkańców stanu w celu unikania zarażeń zadziałały i jest szansa na przejęcie kontroli nad wirusem. Inwestorzy chcieli wierzyć, że to wszystko zapowiada nadejście momentu słabnięcia pandemii i zbliżające się otwarcie gospodarki. Dodatkowo ich nastroje poprawiła wiadomość o odpadnięciu z wyścigu do Białego Domu senatora Berniego Sandersa, uważanego w USA za socjalistę. Postawa "risk on" przełożyła się na spadek cen obligacji USA. Notowania złota zmieniły się minimalnie.

Na finiszu popyt przeważał we wszystkich 11 głównych segmentach S&P500. Największy widać było w nieruchomościach, energii i segmencie użyteczności publicznej. Słabiej niż rynek rosły segmenty IT, usług telekomunikacyjnych i dóbr codziennego użytku. Na zamknięciu rosły kursy ok. 96 proc. spółek z S&P500. Z dziesięciu najmocniej drożejących aż połowa była z branży naftowej. Powodem był mocny wzrost ceny ropy w związku z oczekiwaniem, że w czwartek OPEC+ ogłosi znaczącą redukcję wydobycia surowca.

Z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones zdrożało 28. Przez większą cześć sesji indeks ciągnęły w górę rosnące mocno kursy koncernu zbrojeniowego Raytheon Technologies, dostawcy ubezpieczeń zdrowotnych UnitedHealth Group oraz koncernu chemicznego Dow Inc. Pomimo dominującego na rynkach optymizmu staniały akcje właściciela sieci supermarketów Walmart i koncernu medialno-rozrywkowego Disney Co.
 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane