XTB: Nastroje dobre, zagrożenie korektą rośnie

Nastroje dobre, ale zagrożenie korektą rośnie Doskonałe nastroje na warszawskiej giełdzie, efektem czego był wczorajszy wzrost indeksu WIG20 o 2,87 proc. do 2052,22 pkt. i WIG o 2,13 proc. do 33529,50 pkt., w zestawieniu z równie dobrymi nastrojami na Wall Street (S&P500 2,33 proc.; Nasdaq Composite 2,45 proc.), powinny zapewnić wzrosty na początku piątkowej sesji na GPW. Szczególnie, że popytowe impulsy płyną również z tokijskiego parkietu. Tamtejszy indeks Nikkei wzrósł o 1,55 proc., w reakcji na dobre informacje płynące ze spółek. Była to już ósma kolejna sesja zakończona na plusie. Początkowe wzrosty będą raczej umiarkowane. Inwestorzy mogą powstrzymywać się z zakupami nie tylko w związku ze zbliżającym się weekendem, ale również w obawie przed realizacją zysków. Wyraźnie zauważalne krótkoterminowe wykupienie z każdym dniem stwarza coraz większe zagrożenie. W piątek na rynek dotrze duża grupa raportów makroekonomicznych. Przed południem zostaną opublikowane wstępne odczyty indeksów PMI dla Niemiec, Francji i Strefy Euro, indeks instytutu Ifo oraz wstępne szacunki dynamiki brytyjskiego PKB w II kwartale br. Po południu natomiast inwestorzy dowiedzą się jak ostatecznie kształtował się lipcowa wartość indeksu Uniwersytetu Michigan. W tej grupie pierwszoplanową rolę mogą odgrywać dane z Wielkiej Brytanii. Prognozuje się, że spadek PKB sięgnie 5,2 proc. w relacji rocznej. Większy spadek może być impulsem do realizacji zysków. Lepsze dane wzmocnią oczekiwania na poprawę sytuacji gospodarczej w końcówce 2009 roku zarówno na Wyspach, jak i w innych czołowych gospodarkach świata, stają się tym samym kolejnym popytowym impulsem. --- Marcin R. Kiepas marcin.kiepas@xtb.pl X-Trade Brokers DM S.A.
24-07-2009, 09:01

Doskonałe nastroje na warszawskiej giełdzie, efektem czego był wczorajszy wzrost indeksu WIG20 o 2,87 proc. do  2052,22 pkt. i WIG o 2,13 proc. do 33529,50 pkt., w zestawieniu z równie dobrymi nastrojami na Wall Street (S&P500 2,33 proc.; Nasdaq Composite 2,45 proc.), powinny zapewnić wzrosty na początku piątkowej sesji na GPW. Szczególnie, że  popytowe impulsy płyną również z tokijskiego parkietu. Tamtejszy indeks Nikkei wzrósł o 1,55 proc., w reakcji na dobre informacje płynące ze spółek. Była to  już ósma kolejna sesja zakończona na plusie.

Początkowe wzrosty będą raczej umiarkowane. Inwestorzy mogą powstrzymywać się z zakupami nie tylko w związku ze zbliżającym się weekendem, ale również w obawie przed realizacją zysków. Wyraźnie zauważalne krótkoterminowe wykupienie z każdym dniem stwarza coraz większe zagrożenie.

W piątek na rynek dotrze duża grupa raportów makroekonomicznych. Przed południem zostaną opublikowane wstępne odczyty indeksów PMI dla Niemiec, Francji i Strefy Euro, indeks instytutu Ifo oraz wstępne szacunki dynamiki brytyjskiego PKB w II kwartale br. Po południu natomiast inwestorzy dowiedzą się jak ostatecznie kształtował się lipcowa wartość indeksu Uniwersytetu Michigan.

W tej grupie pierwszoplanową rolę mogą odgrywać dane z Wielkiej Brytanii. Prognozuje się, że spadek PKB sięgnie 5,2 proc. w relacji rocznej. Większy spadek może być impulsem do realizacji zysków. Lepsze dane wzmocnią oczekiwania na poprawę sytuacji gospodarczej w końcówce 2009 roku zarówno na Wyspach, jak i w innych czołowych gospodarkach świata, stają się tym samym kolejnym popytowym impulsem.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Nastroje dobre, ale zagrożenie korektą rośnie Doskonałe nastroje na warszawskiej giełdzie, efektem czego był wczorajszy wzrost indeksu WIG20 o 2,87 proc. do 2052,22 pkt. i WIG o 2,13 proc. do 33529,50 pkt., w zestawieniu z równie dobrymi nastrojami na Wall Street (S&P500 2,33 proc.; Nasdaq Composite 2,45 proc.), powinny zapewnić wzrosty na początku piątkowej sesji na GPW. Szczególnie, że popytowe impulsy płyną również z tokijskiego parkietu. Tamtejszy indeks Nikkei wzrósł o 1,55 proc., w reakcji na dobre informacje płynące ze spółek. Była to już ósma kolejna sesja zakończona na plusie. Początkowe wzrosty będą raczej umiarkowane. Inwestorzy mogą powstrzymywać się z zakupami nie tylko w związku ze zbliżającym się weekendem, ale również w obawie przed realizacją zysków. Wyraźnie zauważalne krótkoterminowe wykupienie z każdym dniem stwarza coraz większe zagrożenie. W piątek na rynek dotrze duża grupa raportów makroekonomicznych. Przed południem zostaną opublikowane wstępne odczyty indeksów PMI dla Niemiec, Francji i Strefy Euro, indeks instytutu Ifo oraz wstępne szacunki dynamiki brytyjskiego PKB w II kwartale br. Po południu natomiast inwestorzy dowiedzą się jak ostatecznie kształtował się lipcowa wartość indeksu Uniwersytetu Michigan. W tej grupie pierwszoplanową rolę mogą odgrywać dane z Wielkiej Brytanii. Prognozuje się, że spadek PKB sięgnie 5,2 proc. w relacji rocznej. Większy spadek może być impulsem do realizacji zysków. Lepsze dane wzmocnią oczekiwania na poprawę sytuacji gospodarczej w końcówce 2009 roku zarówno na Wyspach, jak i w innych czołowych gospodarkach świata, stają się tym samym kolejnym popytowym impulsem. --- Marcin R. Kiepas marcin.kiepas@xtb.pl X-Trade Brokers DM S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / XTB: Nastroje dobre, zagrożenie korektą rośnie