XTB: Nastroje dobre, zagrożenie korektą rośnie

Nastroje dobre, ale zagrożenie korektą rośnie Doskonałe nastroje na warszawskiej giełdzie, efektem czego był wczorajszy wzrost indeksu WIG20 o 2,87 proc. do 2052,22 pkt. i WIG o 2,13 proc. do 33529,50 pkt., w zestawieniu z równie dobrymi nastrojami na Wall Street (S&P500 2,33 proc.; Nasdaq Composite 2,45 proc.), powinny zapewnić wzrosty na początku piątkowej sesji na GPW. Szczególnie, że popytowe impulsy płyną również z tokijskiego parkietu. Tamtejszy indeks Nikkei wzrósł o 1,55 proc., w reakcji na dobre informacje płynące ze spółek. Była to już ósma kolejna sesja zakończona na plusie. Początkowe wzrosty będą raczej umiarkowane. Inwestorzy mogą powstrzymywać się z zakupami nie tylko w związku ze zbliżającym się weekendem, ale również w obawie przed realizacją zysków. Wyraźnie zauważalne krótkoterminowe wykupienie z każdym dniem stwarza coraz większe zagrożenie. W piątek na rynek dotrze duża grupa raportów makroekonomicznych. Przed południem zostaną opublikowane wstępne odczyty indeksów PMI dla Niemiec, Francji i Strefy Euro, indeks instytutu Ifo oraz wstępne szacunki dynamiki brytyjskiego PKB w II kwartale br. Po południu natomiast inwestorzy dowiedzą się jak ostatecznie kształtował się lipcowa wartość indeksu Uniwersytetu Michigan. W tej grupie pierwszoplanową rolę mogą odgrywać dane z Wielkiej Brytanii. Prognozuje się, że spadek PKB sięgnie 5,2 proc. w relacji rocznej. Większy spadek może być impulsem do realizacji zysków. Lepsze dane wzmocnią oczekiwania na poprawę sytuacji gospodarczej w końcówce 2009 roku zarówno na Wyspach, jak i w innych czołowych gospodarkach świata, stają się tym samym kolejnym popytowym impulsem. --- Marcin R. Kiepas marcin.kiepas@xtb.pl X-Trade Brokers DM S.A.
opublikowano: 24-07-2009, 09:01

Doskonałe nastroje na warszawskiej giełdzie, efektem czego był wczorajszy wzrost indeksu WIG20 o 2,87 proc. do  2052,22 pkt. i WIG o 2,13 proc. do 33529,50 pkt., w zestawieniu z równie dobrymi nastrojami na Wall Street (S&P500 2,33 proc.; Nasdaq Composite 2,45 proc.), powinny zapewnić wzrosty na początku piątkowej sesji na GPW. Szczególnie, że  popytowe impulsy płyną również z tokijskiego parkietu. Tamtejszy indeks Nikkei wzrósł o 1,55 proc., w reakcji na dobre informacje płynące ze spółek. Była to  już ósma kolejna sesja zakończona na plusie.

Początkowe wzrosty będą raczej umiarkowane. Inwestorzy mogą powstrzymywać się z zakupami nie tylko w związku ze zbliżającym się weekendem, ale również w obawie przed realizacją zysków. Wyraźnie zauważalne krótkoterminowe wykupienie z każdym dniem stwarza coraz większe zagrożenie.

W piątek na rynek dotrze duża grupa raportów makroekonomicznych. Przed południem zostaną opublikowane wstępne odczyty indeksów PMI dla Niemiec, Francji i Strefy Euro, indeks instytutu Ifo oraz wstępne szacunki dynamiki brytyjskiego PKB w II kwartale br. Po południu natomiast inwestorzy dowiedzą się jak ostatecznie kształtował się lipcowa wartość indeksu Uniwersytetu Michigan.

W tej grupie pierwszoplanową rolę mogą odgrywać dane z Wielkiej Brytanii. Prognozuje się, że spadek PKB sięgnie 5,2 proc. w relacji rocznej. Większy spadek może być impulsem do realizacji zysków. Lepsze dane wzmocnią oczekiwania na poprawę sytuacji gospodarczej w końcówce 2009 roku zarówno na Wyspach, jak i w innych czołowych gospodarkach świata, stają się tym samym kolejnym popytowym impulsem.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Nastroje dobre, ale zagrożenie korektą rośnie Doskonałe nastroje na warszawskiej giełdzie, efektem czego był wczorajszy wzrost indeksu WIG20 o 2,87 proc. do 2052,22 pkt. i WIG o 2,13 proc. do 33529,50 pkt., w zestawieniu z równie dobrymi nastrojami na Wall Street (S&P500 2,33 proc.; Nasdaq Composite 2,45 proc.), powinny zapewnić wzrosty na początku piątkowej sesji na GPW. Szczególnie, że popytowe impulsy płyną również z tokijskiego parkietu. Tamtejszy indeks Nikkei wzrósł o 1,55 proc., w reakcji na dobre informacje płynące ze spółek. Była to już ósma kolejna sesja zakończona na plusie. Początkowe wzrosty będą raczej umiarkowane. Inwestorzy mogą powstrzymywać się z zakupami nie tylko w związku ze zbliżającym się weekendem, ale również w obawie przed realizacją zysków. Wyraźnie zauważalne krótkoterminowe wykupienie z każdym dniem stwarza coraz większe zagrożenie. W piątek na rynek dotrze duża grupa raportów makroekonomicznych. Przed południem zostaną opublikowane wstępne odczyty indeksów PMI dla Niemiec, Francji i Strefy Euro, indeks instytutu Ifo oraz wstępne szacunki dynamiki brytyjskiego PKB w II kwartale br. Po południu natomiast inwestorzy dowiedzą się jak ostatecznie kształtował się lipcowa wartość indeksu Uniwersytetu Michigan. W tej grupie pierwszoplanową rolę mogą odgrywać dane z Wielkiej Brytanii. Prognozuje się, że spadek PKB sięgnie 5,2 proc. w relacji rocznej. Większy spadek może być impulsem do realizacji zysków. Lepsze dane wzmocnią oczekiwania na poprawę sytuacji gospodarczej w końcówce 2009 roku zarówno na Wyspach, jak i w innych czołowych gospodarkach świata, stają się tym samym kolejnym popytowym impulsem. --- Marcin R. Kiepas marcin.kiepas@xtb.pl X-Trade Brokers DM S.A.

Polecane