Z komórek można dzwonić na 0-700

Marcin Złoch
opublikowano: 04-06-2003, 00:00

Należąca do PTK Centertel sieć Idea dołączyła do pozostałych operatorów telefonii GSM, którzy umożliwiają rozmowy z telefonu komórkowego z numerami informacyjnymi i o podwyższonej opłacie.

PTK Centertel uruchomił w sieci Idea usługi dostępu do numerów informacyjnych w sieci TP SA popularnie znanych jako 0-801. Są to numery o opłacie rozłożonej pomiędzy dzwoniącego i firmę, do której klient dzwoni. We wprowadzonych w połowie października 1999 r. przez operatora sieci Era usługach tego typu, połączenie kosztuje dzwoniącego 15 groszy za minutę rozmowy. Także klienci Plus GSM mogą dzwonić pod specjalnie taryfikowane numery informacyjne. W cenniku TP SA koszt takiego połączenia to kilkadziesiąt groszy. W ofercie Idei koszt połączenia jest dużo większy. Ma to wynikać z zasad rozliczeń międzyoperatorskich.

— O odblokowaniu połączeń z numerami 0-801 zadecydowała potrzeba korzystania z nich przez naszych klientów. Poza tym z tego rozwiązania mogą już korzystać abonenci Plusa i Ery. Opłata za połączenia z numerami z zakresu 0-801 naliczana jest wg planu taryfowego abonenta, jak za połączenia do innych sieci, przy czym te rozmowy nie są zaliczane do pakietów minut wliczonych w abonament — informuje Jacek Kalinowski, rzecznik PTK Centertel, operatora sieci Idea.

Dodatkowo uruchomiona została bezpłatna usługa blokady połączeń na numery 0-801.

Na razie nie ma planów umożliwienia dzwonienia z komórek na bezpłatne infolinie 0-800 w sieci Idea. PTC umożliwia bezpłatną realizację tego typu połączeń po wykupieniu dodatkowej usługi. Podobnie jest w przypadku Plusa.

Od końca maja w sieci Idea również wprowadzono możliwość wykonywania połączeń głosowych z 4 numerami specjalnymi, rozpoczynającymi się od 0-700. Są to „Rozmowy na żywo”, „Party line”, „Kronika towarzyska” i „Linia wizowa ambasady USA”. O wyborze konkretnych usług miały zadecydować umowy z oferującymi je firmami. Połączenia nie są wliczane do bezpłatnego pakietu minut. W ich przypadku także została uruchomiona bezpłatna blokada połączeń.

— Są to konkretne numery będące własnością TP SA, która oferuje je partnerom, którzy byli zainteresowani umożliwieniem dostępu do nich abonentom Idei. Jeżeli będzie zainteresowanie tą usługą, nie wykluczamy w przyszłości dołączenia także innych serwisów — mówi Jacek Kalinowski.

Połączenia z numerami specjalnymi są możliwe w pozostałych sieciach telefonii komórkowej. W przypadku Ery są to numery z czterech zakresów zarządzanych przez firmę Teleaudio (4 tys. numerów).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Z komórek można dzwonić na 0-700