Zahn: Wartość euro zawyżona wobec złotego

MD
12-06-2008, 14:24

Wartość euro została nadmiernie zawyżona w  stosunku do złotówki, uważa David Zahn, wiceprezes Franklin Templeton.

Zahn przyjechał do Polski aby zachęcać do inwestowania w fundusze obligacji globalnych. Zawyżona wartość euro wobec złotego, to jak zaznaczył, jeden z wielu czynników przekonujących do inwestowania w polską walutę.

- Nasza pozytywna ocena Polski wynika z przekonania, że wartość euro została nadmiernie zawyżona w stosunku do wielu walut, w tym polskiego złotego. Ostatnia aprecjacja, a także możliwość dalszego wzrostu wartości, zachęciła nas do zainwestowania w polską walutę. Ponadto dobrze wyglądają wysiłki Narodowego Banku Polskiego w celu utrzymania inflacji pod kontrolą, jak również niewielki deficyt obrotów bieżących, finansowany odpowiednim napływem zagranicznych inwestycji bezpośrednich. Ogólnie, uważamy, że Polskę wyróżnia korzystna charakterystyka kredytowa i uwzględniamy również fakt, że agencja ratingowa Standard & Poor’s wydała ostatnio pozytywną ocenę polskiego długu – powiedział Zahn, który jest wiceprezesem i menedżerem portfela inwestycyjnego w Grupie Instrumentów Stałego Dochodu firmy Franklin Templeton w Londynie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zahn: Wartość euro zawyżona wobec złotego