Zbuduj sobie sam tak jak chcesz

Zbuduj sobie sam tak jak chcesz

Zbuduj sobie sam tak jak chcesz

Małgorzata Birnbaum
opublikowano: 06-10-1998, 00:00

Zbuduj sobie sam tak jak chcesz

Exbud ma własne centrum biznesu

DOBRZE ZJEŚĆ: Idealny hotel powinien oferować profesjonalną jakość usług, bezpieczeństwo oraz, co ma niebagatelne znaczenie, smaczną i zdrową kuchnię — sądzi Witold Zaraska, prezes Exbudu. fot. Marcin Wegner

Biznesmeni zgodnie twierdzą, że brakuje dobrych hoteli. Jedni tylko narzekają, inni — jeśli dysponują odpowiednimi kwotami — budują wymarzone obiekty.

— Przy wyborze hotelu najważniejsze dla mnie są: komfort, bezpieczeństwo, nieograniczony dostęp do Internetu, poczty elektronicznej, możliwość rekreacji i odnowy biologicznej oraz wysoka jakość usług i dbałość o klienta — mówi Witold Zaraska, prezes Exbudu.

Chociaż prezes nie ma specjalnie ulubionych hoteli, chętnie wraca do takich miejsc, jak Mariott, Sheraton, Bristol, Jan III Sobieski, Forum w Krakowie, Radison Sas w Szczecinie, a także Gołębiewski w Mikołajkach. A do najlepszych hoteli w „segmencie luksusu rynkowego” — oprócz czterech wymienionych już warszawskich obiektów oraz Gołębiewskiego — zaliczył również Exbud w Kielcach, Vivaldi w Poznaniu, Hanza w Gdańsku i Demel w Krakowie.

— W hotelach brakuje jednak polskiego klimatu, w tym gościnności wyróżniającej nas, Polaków, spośród innych nacji — twierdzi Witold Zaraska.

Firma Exbud wybudowała w Kielcach kompleksowe centrum biznesu, w którym znajdują się hotel, restauracja, sale konferencyjne i wykładowe, pomieszczenia biurowe i rekreacyjne. Być może to jedyny sposób, żeby zmusić hotelarzy do działania. Zdaniem Witolda Zaraski, jakość usług świadczonych w tzw. segmencie turystycznym, czyli przez hotele jednogwiazdkowe i dwugwiazdkowe odbiega często od zwykłej przyzwoitości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Birnbaum