Ze spółek

Tadeusz Stasiuk
29-08-2000, 00:00

ZE SPÓŁEK

BIG BANK GDAŃSKI. W związku z transakcją przeprowadzoną 23 sierpnia, EUREKO B. V. posiada 67 245 248 akcji BIG Banku Gdańskiego, co stanowi 15,84 proc. kapitału akcyjnego emitenta i daje prawo do wykonywania 67 245 248 głosów na WZA, co stanowi 15,84 proc. maksymalnej liczby głosów na WZA spółki.

TBM Leasing zbył 24 821 987 akcji banku (5,85 proc. kapitału akcyjnego). Po tej transakcji TBM Leasing nie posiada akcji BIG Banku Gdańskiego.

HYDROBUDOWA ŚLĄSK. Spółka zawarła umowę z Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów w Katowicach, której łączna wartość wynosi 5 175 112,06 zł netto.

PEMUG. Przedsiębiorstwo nabyło 1 tys. akcji własnych po cenie jednostkowej 9,60 zł i 982 akcje po cenie jednostkowej 9,50 zł — w celu ich umorzenia. Pemug nabył dotąd łącznie 16 078 akcji własnych. Na każdą akcję przypada jeden głos na WZA.

PMB BIAŁYSTOK. Rada Ministrów wyraziła zgodę na prywatyzację bezpośrednią Okręgowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego (PMB) w Białymstoku. Prywatyzacja powinna zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku. Dla spółki poszukiwany będzie inwestor, który obejmie większość udziałów.

POLFA KUTNO. Jan Krysiuk, członek zarządu Polfy Kutno i dyrektor finansowy spółki złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska z powodów osobistych. Rada Nadzorcza powołała Jacka Bagińskiego na członka zarządu emitenta powierzając mu obowiązki dyrektora finansowego.

PZU. Jerzy Zdrzałka, prezes PZU uważa, że zarządzane przez niego firma raczej nie zadebiutuje na GPW na początku przyszłego roku. MSP planuje wprowadzić do 50 proc. akcji PZU na GPW do końca I półrocza 2001.

Zdrzałka dodał, że jeżeli zgromadzenie akcjonariuszy PZU Życie odbędzie się 30 października, wyklucza to debiut PZU na GPW w I półroczu przyszłego roku. PZU chciał zwołać NWZA PZU Życie, aby wymienić radę nadzorczą i prezesa spółki, Grzegorza Wieczerzaka.

Według prezesa PZU, w drugim półroczu tego roku jest możliwe powtórzenie przez spółkę wyniku finansowego z I półrocza. Zdrzałka uważa także, że wskazane byłoby, by konsorcjum Eureko i BIG BG, które w listopadzie ubiegłego roku kupiło 30 proc. akcji PZU SA, wypłaciło skarbowi państwa premię prywatyzacyjną wysokości ponad 90 mln zł. PAP

SOFTBANK. Bohdan Garstecki zostanie zatrudniony w spółce na stanowisku prezesa zarządzającego i będzie nadzorował bieżącą działalność operacyjną. W ramach podziału obowiązków w strukturze zarządu emitenta prezes zarządu Aleksander Lesz będzie bezpośrednio nadzorował strategię rozwojową spółki oraz grupy kapitałowej w tym zasobów internetowych. Przeprowadzone zmiany do złudzenia przypominają te w ComputerLandzie, gdzie prezes i główny udziałowiec Tomasz Sielicki podzielił się władzą ze Sławomirem Chłoniem, który objął funkcje prezesa zarządzającego.

Softbank podpisał dwie umowy z Ruchem. Przedmiotem tych umów o łącznej wartości około 4 890 567 zł jest realizacja projektu ogólnopolskiego kolportażu dla klientów instytucjonalnych za pośrednictwem internetu oraz dostawa rozwiązań informatycznych.

SZEPTEL. Emitent (50 proc. kapitału akcyjnego) wspólnie z Raiffeisen Investment (30 proc.) oraz Domem Maklerskim BMT (20 proc.) utworzył spółkę Ogólnopolska Sieć Szkieletowa. Planowane przez spółkę nakłady na realizację tego projektu wyniosą co najmniej 80 mln USD. WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu