Złoto najtańsze od miesiąca

Zwyżki cen złota, wywołane wtorkowymi zamachami w Brukseli, nie trwały długo.

Notowania złota w USD
Wyświetl galerię [1/2]

Notowania złota w USD Bloomberg

W środę po południu czasu polskiego notowania złota zniżkują o 2,1 proc. Za uncję płaci się 1222 USD, najmniej od końca lutego. Popytowi na kruszec szkodzi uspokojenie sytuacji na rynkach po zamachach w Brukseli, siła dolara, który umacnia się do euro czwartą sesję z rzędu, oraz niedawne dopuszczenie przez przedstawicieli Fedu możliwości podwyżki stóp w kwietniu.

- Napływy na rynek złota w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia są często krótkotrwałe i oferują dobrą okazję do sprzedaży kruszcu. Szczególnie dobrze się to sprawdza, gdy przed skokiem nerwowości złoto pozostawało w tendencji spadkowej – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Adam Finn, dyrektor w firmie inwestycyjnej Triland Metals.

Od początku roku złoto kwotowane w dolarze pozostaje wciąż na 15,1-procentowym plusie, po tym jak wcześniej zamknęło zniżką trzy lata z rzędu. Grę na spadek cen złota umożliwiają kwotowane na warszawskiej giełdzie certyfikaty typu „short”, emitowane przez Raiffeisen Centrobank oraz ING.


Notowania złota w USD. Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoto najtańsze od miesiąca