Złoto odbiło po trzech dniach spadków

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 07-04-2022, 20:19

W czwartek po raz pierwszy od trzech sesji wzmocniły się kontrakty terminowe na złoto, co pozwoliło kruszcowi wspiąć się na najwyższy poziom od tygodnia.

Chris Ratcliffe/Bloomberg

Eksperci z tego rynku podkreślają dwa czynniki, które ciągną notowania kruszcu w dwa przeciwne kierunki. Wycena złota wspierana jest przez czynniki o charakterze geopolitycznym, jako bezpieczna przystań w czasie zawirowań. Z kolei atrakcyjność złota ogranicza coraz bardziej jastrzębie stanowisko Rezerwy Federalne, która redukuje zyski w złocie z powodu odwróconej korelacji z dolarem amerykańskim.

Złoto ucierpiało z powodu wyprzedaży długoterminowych obligacji skarbowych, co spowodowało, że rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji była najwyższa od marca 2019 r.

Na zamknięciu czwartkowej sesji na giełdzie Comex, czerwcowe kontrakty terminowe na złoto zyskiwały 0,8 proc. drożejąc o 14,70 USD do poziomu 1937,80 USD za uncję. To najwyższa wartość od 31 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane