Złoto poddaje się dalszej przecenie

Taedeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 15-03-2022, 12:08

Wtorkowa sesja jest trzecią z rzędu ze spadkiem notowań złota. Kruszec koryguje swoją wycenę po zbliżeniu się w zeszłym tygodniu do rekordu i w miarę zbliżania się publikacji decyzji amerykańskich władz monetarnych odnośnie poziomu stóp procentowych, informuje Bloomberg.

fot. Andreas Gebert/Bloomberg

W transakcjach spot na londyńskiej giełdzie złoto traciło po godzinie 11-tej około 1,1 proc. schodząc do poziomu 1929,39 USD za uncję. Wczoraj kruszec zamknął dzień przeceną rzędu 1,9 proc.

W ubiegłym tygodniu notowania tego szlachetnego metalu wspięły się na niemal rekordowy poziom 2070,44 USD, oscylując w pobliżu historycznego szczytu z sierpnia 2020 r.

Wydaje się, że rynek tego surowca zdyskontował oczekiwaną podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie FOMC, zaś jutro ma być ogłoszona decyzja. Obecnie rynek wycenia siedem podwyżek stawek w tym roku, każda o 25 punktów bazowych. Jak twierdzą analitycy, w tej skali nie powinny one zbytnio obciążać notowań złota.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane