Czytasz dzięki

Złoty czeka na pozytywny scenariusz dla Chin

  • Marek Rogalski
opublikowano: 10-10-2019, 15:23

Czwartek przynosi większe zainteresowanie bardziej ryzykownymi aktywami.

Można to interpretować jako próbę dyskontowania pozytywnego scenariusza w amerykańsko-chińskich negocjacjach, po tym jak jeszcze w środę pojawiły się spekulacje, jakoby Chińczycy mieli być zdeterminowani do osiągnięcia tymczasowego porozumienia z Amerykanami, aby uniknąć dalszej eskalacji wojny celnej. Wprawdzie w czwartek pojawiły się plotki, że delegacja chińska nie jest pewna, czy zostanie w Waszyngtonie do piątku, ale nie pogorszyło to nastrojów. Rynek wyraźnie czeka na rozstrzygnięcia w tym temacie, które mogą pojawić się dopiero jutro.

Wpływ na notowania złotego (poprzez USDPLN) ma też zachowanie się EURUSD, który wybił się ponad poziom 1,10 po tym, jak kolejne informacje pokazały, że podziały w EBC dotyczące dalszego luzowania polityki monetarnej są coraz większe.

Poniżej ciekawy wykres tygodniowego koszyka złotego BOSSA PLN. Dzisiejszy ruch w górę doprowadził do wybicia spadkowej linii trendu i test szczytów z początku września b.r. To może doprowadzić do testowania strefy oporu 89,50-89,90 pkt.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane