Złoty najsłabszy do euro od 4 miesięcy

Internet Securities
opublikowano: 14-03-2006, 11:28

Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 3,9468 zł, co jest nowym czteromiesięcznym maksimum. W stosunku do poziomów z poniedziałkowego zamknięcia złoty stracił wobec euro 2,6 grosza, a wczorajsze maksima kurs EUR/PLN pokonał o 0,3 grosza.

Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 3,9468 zł, co jest nowym czteromiesięcznym maksimum. W stosunku do poziomów z poniedziałkowego zamknięcia złoty stracił wobec euro 2,6 grosza, a wczorajsze maksima kurs EUR/PLN pokonał o 0,3 grosza.

Dzisiejsza wyprzedaż złotego to wciąż efekt sytuacji na amerykańskim rynku długu (wzrost rynkowych stóp procentowych), co powoduje drenaż kapitałów z emerging markets (np. węgierski forint traci 0,8 proc. do euro i 0,7 proc. do dolara).

Niewątpliwe sentymentu do złotego nie poprawia awantura polityczna wokół prezesa Narodowego Banku Polskiego. Wczoraj w dość kategorycznych słowach wypowiedział się na ten temat szef Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet, który wezwał polski rząd do respektowania niezależności polskiego banku centralnego. Dziś sytuację w Polsce opisuje wpływowy dziennik „Financial Times”.

Obecnie na wykresach EUR/PLN i USD/PLN zdecydowaną przewagę posiadają kupujący. Jednak z uwagi na wyraźne wykupienie rynku, analiza techniczna dopuszcza możliwość korekcyjnego odreagowania ostatnich silnych wzrostów obu opisywanych par. Nie można wykluczać, że do takiej korekty dojdzie nawet dziś. Konieczny jest tylko pretekst, który ją sprowokuje.

O godzinie 10:05 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9446 zł, natomiast kurs USD/PLN 3,2927 zł.

(ISB/ WGI)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane