Złoty odrabia straty

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 19-11-2015, 17:40

Gołębia wymowa minutek z ostatniego posiedzenia RPP oraz nieco słabsze od prognoz dane o produkcji przemysłowej w Polsce w październiku osłabiły złotego do pozostałych walut, ale reakcja na rynku walutowym była jedynie chwilowa. Obecnie złoty odrabia straty do dolara, euro i funta szterlinga.

USD/PLN

Lokalna korekta spadkowa na notowaniach USD/PLN dziś rano zatrzymała się na poziomie 38,2% zniesienia odbicia z 12 listopada (poziom 3,9610). Obrona tego wsparcia, stanowiącego minimalny modelowy zasięg ruchu korekcyjnego skutkowała powrotem wzrostów, ale kurs nie zdołał dotrzeć do poziomu ustanowionych we wtorek maksimów (3,9973). Obecnie wspomniane wsparcie jest na tym rynku ponownie testowane.

 Sforsowanie tego poziomu pozwoli na pogłębienie spadkowej korekty przynajmniej do okolic poziomu 3,94 (61,8% zniesienie fali wzrostowej z ostatniego tygodnia oraz 38,2% zniesienie całego odbicia z tego miesiąca).

 We wtorek po południu notowania USD/PLN zatrzymały się na poziomie górnego ograniczenia kanału wzrostowego z genezą w maju br. Ograniczenie to stanowi silny opór i strona popytowa może mieć problem z jego sforsowaniem. Istnieje zatem szansa na przynajmniej krótkoterminową korektę i póki co taki scenariusz jest zresztą na tej parze realizowany. W przypadku wybicia z kanału górą celem notowań będą okolice 4,10.

GBP/PLN

Na parze GBP/PLN obserwujemy budowanie wąskiej konsolidacji poniżej poziomu ustanowionego we wtorek ekstremum. Notowania omawianej pary pokonały w poniedziałek psychologiczną granicę 6,00 stanowiącą jednocześnie tegoroczne ekstrema obronione 5 listopada, a we wtorek kurs dotarł aż do poziomu 6,08 stanowiącego najwyższy poziom od czerwca 2005 roku. Od tamtej pory strona popytowa nie ma jednak wystarczającej przewagi, by kontynuować ruch w górę. Poniedziałkowe wybicie stanowi technicznie długoterminowy sygnał wzrostowy. Celem notowań w tej sytuacji pozostają przynajmniej okolice poziomu 6,12 (50% zniesienie sekwencji spadkowej wykształconej w latach 2003 – 2008).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty odrabia straty