Złoty umocnił się do USD przed danymi o deficycie

TELE-FONIKA KABLE SPÓŁKA AKCYJNA
31-10-2002, 09:28

Godzina 9.15 (Reuters) - Złoty rozpoczął czwartkowe notowania wzrostem wobec dolara i nie zmienił się do euro. Zdaniem dealerów, inwestorzy mają nadzieję na pozytywne dane dotyczące deficytu obrotów bieżących we wrześniu, które zostaną podane dzisiaj o godzinie 16.00.

* Dolara wyceniano na 4,0320 złotego, wobec 4,0535 w piątek, co stanowi wzrost polskiej waluty do najwyższego od trzech miesięcy poziomu względem dolara. Euro było warte 3,9799 wobec 3,9850. * W środę prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), Leszek Balcerowicz powiedział, że publikowane dzisiaj dane o deficycie mogą okazać się. Rynki bacznie przyglądają się także danym dotyczącym eksportu w poszukiwaniu oznak poprawy sytuacji gospodarczej i napływu głównych światowych walut na rynek lokalny.

* Ostatnie prognozy Ministerstwa Gospodarki sugerują, że miesięczny deficyt na rachunku obrotów bieżących zwiększy się we wrześniu do około 550 milionów dolarów z 290 milionów w sierpniu. Uśrednione szacunki ankietowanych przez Reutera analityków wskazują, że deficyt ten może wynieść 490 milionów dolarów.

* Obligacje pięcioletnie utrzymują się na niezmienionym poziomie 6,14 procent.

* W tym tygodniu rentowność papierów jednorocznych spadła o 30 punktów bazowych licząc rok do roku, a obligacji dziesięcioletnich - o sześć punktów bazowych, co oznacza dalsze spłaszczanie krzywej rentowności w reakcji na oczekiwania niewielkiej presji inflacyjnej.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TELE-FONIKA KABLE SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty umocnił się do USD przed danymi o deficycie