Zmiana miejsc w Krośnie

AT
opublikowano: 13-02-2009, 00:00

Nowy prezes Krosna rozpoczął wczoraj urzędowanie. Jakie ma plany? Nie wiadomo. Główni rozgrywający nabrali wody w usta.

Nowy prezes Krosna rozpoczął wczoraj urzędowanie. Jakie ma plany? Nie wiadomo. Główni rozgrywający nabrali wody w usta.

W środę wieczorem Krośnieńskie Huty Szkła poinformowały o złożeniu przez Jacka Sołtysa rezygnacji z funkcji prezesa Krosna bez wskazania przyczyn. Rada nadzorcza powołała go na stanowisko wiceprezesa. Prezesowski fotel objął Mirosław Pawłowski, który doskonalił swoje umiejętności zawodowe w siedleckiej Odlewni Staliwa Stalchemak. W 2001 r. związał się z koleją był członkiem zarządu spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Funkcję pełnił do 9 stycznia. Skąd te roszady?

Z nieoficjalnych informacji "PB" wynika, że rezygnacja nie była dobrowolna, a nowy prezes jest człowiekiem Zdzisława Sawickiego, głównego akcjonariusza spółki (do czego podobno przyznał się podczas spotkania z przedstawicielami załogi).

— Właściciel wybrał swoich ludzi. Trudno komentować sytuację. Jesteśmy przerażeni sytuacją w spółce — skarży się Jan Fiejdasz, przewodniczący NSZZ.

Akcjonariusze ze Stowarzyszenia Inwestorów Mniejszościowych (SIM), cały czas dokupują akcje krośnieńskiej huty.

— Z jednej strony jest to dobre, bo pokazuje, że właściciel nie chce wycofywać się z Krosna. Jaki będzie finał, nikt nie wie — mówi Paweł Kiciński, członek stowarzyszenia SIM.

Stowarzyszenie nie zna planów Zdzisława Sawickiego. Jego zdaniem, balansujące na krawędzi upadłości Krosno jest do uratowania.

— Może sprzedać nieruchomości, ma więcej zamówień, ale musi mieć kompetentnych ludzi na odpowiednich stanowiskach — mówi Paweł Kiciński.

Czy nowy prezes ma plan uzdrowienia Krosna — na to pytanie wczoraj nie udało nam się uzyskać odpowiedzi. Zdzisław Sawicki także był niedostępny. W poniedziałek spółka poda wyniki z czwartego kwartału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu