ZMPSŚ odnawia port

Bogdan Tychowski
opublikowano: 17-01-2002, 00:00

Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście rozpoczął przebudowę Nabrzeża Górników w świnoujskim porcie. Inwestycja, której zakończenie zaplanowano na 2005 r., pochłonie 60 mln zł.

Rozpoczęła się modernizacja Nabrzeża Górników w Świnoujściu. Inwestycja, która pochłonie 60 mln zł, jest największą z realizowanych obecnie przez Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście.

Projekt ma być finansowany ze środków własnych spółki. Zarząd firmy nie wyklucza jednak, że część prac będzie skredytowana. Według planów, zakończenie kompleksowej przebudowy i modernizacji Nabrzeża Górników, które wykonuje konsorcjum spółek Energopol i Doraco, planowane jest na 2005 rok.

Modernizacja Nabrzeża Górników obejmie stanowiska dla statków. Podstawową zmianą będzie likwidacja pirsów i wykonanie nabrzeża wysuniętego od obecnej linii na odległość 16,8 m. Nowe stanowisko dla statków będzie miało 330 m długości i docelową głębokość 14,8 m.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZMPSŚ odnawia port