Związki KGHM wezwały MSP do wstrzymania sprzedaży akcji spółki

Michał Kobosko
20-03-2001, 15:13

Wzywamy panią minister do wstrzymania decyzji o sprzedaży 10 proc. akcji Polskiej Miedzi do czasu przedstawienia klarownej strategii prywatyzacyjnej rządu wobec KGHM sejmowej Komisji Skarbu Państwa, Uwłaszczenia i Prywatyzacji, a także skonsultowania jej z załogą i związkami zawodowymi - napisał w wydanym dziś w Lubinie komunikacie Ryszard Zbrzyzny, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego (ZZPPM) i poseł SLD.

Oświadczenie stanowi reakcję na wypowiedzi Aldony Kameli-Sowińskiej, minister skarbu, która zapowiedziała szybką decyzję rządu o sprzedaży następnego pakietu akcji KGHM.

- Decyzja o sprzedaży tak znacznego pakietu akcji KGHM w okresie, gdy ich notowania na giełdzie wyraźnie dołują, nosi znamiona działania na szkodę państwa i spółki - napisał Ryszard Zbrzyzny.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Związki KGHM wezwały MSP do wstrzymania sprzedaży akcji spółki