Zwiedzaj Wiedeń z perspektywy bezdomnego

opublikowano: 11-01-2016, 22:00

Austriacki start-up wprowadził w Wiedniu ciekawą usługę: oferuje wycieczki po mieście z perspektywy bezdomnego, prowadzone przez... bezdomnych.

Na pomysł wpadła 32-letnia Perrine Schober, pracująca w organizacjach pomocy społecznej. Jej firma Shades Tours Vienna zatrudnia jako przewodników po stolicy Austrii wyłącznie bezdomnych, co ma im pomóc wrócić na rynek pracy.

— Chodzi nam o zwiększenie świadomości co do zjawiska bezdomności, zmniejszenie strachu przed tymi osobami i niwelowanie piętna, z którym one żyją — mówi Perrine Schober, inwestująca w pomysł własne oszczędności.

2,5-godzinna wycieczka obejmuje m.in. zwiedzanie schronisk dla bezdomnych, odwiedzanie miejsc, w których najczęściej szukają jedzenia, oraz spotkanie z trenerem personalnym. Opłata grupowa za 10 osób wynosi 150 EUR, z czego większość jest przeznaczana na pensję dla bezdomnego przewodnika.

Perrine Schober liczy na grupy szkolne i uniwersyteckie, wspólnoty religijne oraz organizacje pożytku publicznego. Podkreśla, że zwiedzanie nie skupia się na osobie prowadzącego ani nie ma na celu umożliwienie mu opowiedzenia swojej historii. — Byłoby to nieuczciwe oczekiwać od nich opowiadania osobistych doświadczeń i przywoływania tego, co najtrudniejsze — mówi Perrine Schober.

Firma przeszkoliła już czterech bezdomnych do roli przewodnika. Będzie finansować się jedynie z bieżącej sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu