Zysk Lentexu w górę

MZAT
opublikowano: 2010-07-22 00:00

Przychody producenta wykładzin spadły, ale nowe wyniki finansowe są zadowalające. Pomogła dywidenda.

Przychody producenta wykładzin spadły, ale nowe wyniki finansowe są zadowalające. Pomogła dywidenda.

Widać efekty restrukturyzacji. Rozruszaliśmy sprzedaż włóknin, wyniki są na poziomie z 2009 roku. Tak Eryk Karski, prezes lublinieckiej spółki, tłumaczy ostatni raport finansowy. Lenteksowi z pewnością pomogło 1,6 mln zł dywidendy wypłaconej przez Novitę w czerwcu.

Przychody ze sprzedaży w pierwszym półroczu wyniosły 77,6 mln zł. To o 3 proc. mniej niż w takim samym okresie ubiegłego roku. O tyle samo procent spadł zysk operacyjny, do poziomu 3,1 mln. Zysk netto przekroczył 4,4 mln, był więc wyższy o 63 proc. Co dalej w Lenteksie?

— Kryzys na rynku materiałów okołobudowlanych udało się szczęśliwie zażegnać. Dziś najważniejsze jest przejęcie Gamratu. To nasz cel strategiczny — mówi Eryk Karski.

Lentex ma wyłączność na rozmowy w sprawie prywatyzacji producenta rur, profili i wykładzin z Jasła.

Możesz zainteresować się również: