Zysk Plaza Centers wzrósł w I półroczu o 97 proc.

ISB
opublikowano: 27-08-2008, 10:38

Izraelski deweloper centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej i w Indiach, Plaza Center, zarejestrowany w Holandii, miał przed audytem 44,5 mln euro zysku netto w I półroczu 2008 roku wobec 22,6 mln euro przed rokiem, poinformowała spółka w  środę.

Według kursu średniego NBP z 26 sierpnia, 1 euro było warte 3,3120 zł.

Spółka osiągnęła w tym okresie przychody ze sprzedaży w wysokości 79,9 mln euro wobec 94,6 mln euro. Koszty z działalności operacyjnej wyniosły odpowiednio 48,4 mln euro i 69,1 mln euro, a zysk z działalności operacyjnej, po uwzględnieniu kosztów administracyjnych, wyniósł 21,3 mln euro i 19,7 mln euro.

Plaza Centers działa w Europie Środkowo-Wschodniej i Polsce od 1996 roku. Od tego czasu zrealizowała ok. 30 projektów, z czego kilka w Polsce (Sadyba Best Mall Warszawa), Kraków Plaza, Poznań Plaza, Ruda Śląska Plaza, Rybnik Plaza, Sosnowiec Plaza i Lublin Plaza). W realizacji jest kolejnych kilkadziesiąt projektów, w tym kilka w Polsce.

Od listopada 2006 roku Plaza Centers jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange), a od 19 października 2007 roku - także na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Plaza Centers NV jest pośrednią własnością Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (Izrael) i na NASDAQ Global Market w USA. Plaza Centers należy do grupy spółek Europe Israel, kontrolowanej przez założyciela, Mordechaja Zissera. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Zysk Plaza Centers wzrósł w I półroczu o 97 proc.