150 mln zł  czeka na fundusze

Miłosz Marczuk
opublikowano: 25-03-2010, 00:00

Krajowy Fundusz

Skorzystają małe firmy — to do nich pójdą inwestycje

Krajowy Fundusz

Kapitałowy czeka

na wnioski do 24 czerwca.

Wiadomo, że złożą je Veno

i Skyline Investment.

Rusza trzeci konkurs ofert na wsparcie finansowe dla funduszy kapitałowych. Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK) przeznaczył na nie 150 mln zł.

— Kwota może zostać zwiększona, wszystko zależy od liczby umów podpisanych z funduszami, które składały wnioski w konkursie lipcowym — mówi Aneta Zawadzka, menedżer z działu inwestycji KFK.

Wsparcie jest przeznaczone dla funduszy, które zainwestują w polskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Składanie ofert rozpoczęło się wczoraj i potrwa do 24 czerwca.

Wnioskodawców dwóch

Już wiadomo, że do konkursu przystąpi Veno, które inwestuje w spółki z branży motoryzacyjnej, ale także w firmy z dziedziny e-commerce.

— O wsparciu ze strony KFK myślimy już od dłuższego czasu, ale terminy ogłoszenia kolejnych konkursów zwykle się przesuwały. Ponieważ sami jesteśmy funduszem inwestycyjnym, notowanym na NewConnect, dodatkowy kapitał na wsparcie polskich przedsiębiorstw jest dla nas bardzo ciekawą opcją — mówi Arkadiusz Kuich, prezes Veno.

Nieco inne rozmowy z KFK toczy Skyline Investment, który złożył wniosek w poprzednim terminie który minął 31 lipca 2009 r.

— Złożyliśmy wniosek na wspólny fundusz o kapitalizacji 30 mln zł z możliwością zwiększenia w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy o kolejne 10 mln zł. Zwiększenie kapitalizacji o kwotę wskazaną we wniosku może nastąpić jedynie w formie złożenia do KFK nowego wniosku w kolejnym terminie — mówi Paweł Maj, członek zarządu Skyline Investment.

Warsztaty dla klientów

KFK dla potencjalnych klientów chce zorganizować specjalne warsztaty.

— Pierwszy z nich zrobimy w połowie kwietnia, drugi — w maju. Z praktyki wiemy, że wnioski są składane dosłownie w ostatnim dniu konkursu, bo koperty otwieramy wszystkie w jednym czasie, następnego dnia po jego zakończeniu — informuje Aneta Zawadzka z KFK.

Miłosz Marczuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu