16 spółek polecanych przez DM BDM

opublikowano: 14-02-2014, 00:00

Na liście spółek, które warto mieć w portfelu, analitycy biura dokonali sporych przetasowań.

Obserwowana fala zwyżek na GPW właśnie dobiega końca i należy się spodziewać stabilizacji głównych indeksów na zdobytych właśnie poziomach — uważają analitycy Domu Maklerskiego BDM, którzy opublikowali strategię na najbliższe tygodnie. W ich ocenie, jeśli już pojawi się impuls do spadków, to przyjdzie on z zagranicy — albo z USA (ze względu na działania Fedu), albo z Chin, których gospodarka budzi niepokój niektórych ekspertów.

Wyniki polskich spółek oraz poprawa sytuacji makroekonomicznej w Polsce i strefie euro przemawiają natomiast za utrzymaniem dobrego klimatu inwestycyjnego. „Aspekt ożywienia i podnoszenia prognoz dla spółek był już wyraźnie « grany » w drugim półroczu 2013 r., niemniej liczymy, że wiele podmiotów ma dalsze fundamentalne przesłanki do pozytywnego zaskakiwania inwestorów i tym samym będzie można w nadchodzących miesiącach dokonywać korekt prognoz in plus” — przewidują analitycy. W portfelu, polecanym na najbliższe tygodnie, specjaliści DM BDM zwracają szczególną uwagę na spółki mediowe z ekspozycją na kina.

„Już w poprzedniej edycji zalecaliśmy Cinema City i Agorę i jesteśmy zadowoleni z osiągniętych stóp zwrotu. W dalszym ciągu uważamy, że te podmioty będą zachowywały się lepiej niż rynek. Spółki, gdzie kluczową wagę mają wpływy reklamowe z telewizji [czyli TVN i Cyfrowy Polsat — red.] według nas już w dużym stopniu zdyskontowały poprzez wzrost kursów obecną perspektywę ożywienia” — podkreślają eksperci. Specjaliści nie są już natomiast tak optymistycznie, jak do tej pory, nastawieni do wybranych przedstawicieli branży budowlanej.

„Budowlanka kończy przejściowy 2013 r. i należy dostrzegać perspektywę kontraktów z nowego budżetu unijnego. Ożywienie gospodarcze powinno także poprawić sytuację w inwestycjach przemysłowych. Liczymy się z tym, że jest nadal sporo znaków zapytania nad płynnością pojedynczych podmiotów, niemniej szersze doważenie segmentu jest naszym zdaniem właściwe. Podobają nam się również tematy z segmentu deweloperów. Zwracamy uwagę m.in. na PA Nova, Marvipol czy PHN” — dodają analitycy DM BDM. Oprócz tych trzech spółek nowicjusze na liście faworytów to Synthos i Suwary.

Negatywną notę dostały bank (zdaniem analityków ich akcje są drogie), a ostrożność zalecana jest przy inwestycjach w mocno ostatnio przecenionej branży chemicznej. Z listy polecanych spółek wypadły Stalexport, Robyg, Libet, Sonel i Pragma Faktoring.

Portfel, polecany przez DM BDM

UniCredit, Orbis, Stalprodukt, Agora, Synthos, Cinema City, Marvipol, PHN, Elektrobudowa, Rawlplug, Wasko, Pa Nova, Arctic Paper, Introl, Suwary, Chemoserwis

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy