4fun.tv zmierza do debiutu na GPW

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 27-10-2006, 00:00

Interaktywna telewizja chce w przyszłym roku zadebiutować na giełdzie. Pieniądze inwestorów przeznaczy na budowę platformy medialnej.

Prospekt emisyjny 4fun.tv trafi do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na przełomie roku. Wartość emisji publicznej można szacować na około 20 mln zł. Dzięki upublicznieniu spółka chce budować grupę medialną, dostarczającą rozrywkę przez najnowsze rozwiązania technologiczne. Jeszcze przed debiutem grupa 4fun powiększy się przynajmniej o dwie spółki.

— Nasza strategia rozwoju opiera się na systematycznej rozbudowie serwisów interaktywnych, które będą dostarczane odbiorcom przez telewizję, internet oraz telefony komórkowe. Środki z emisji chcemy przeznaczyć na uzyskanie kontentu dzięki zakupom praw autorskich, ale również przejęcia firm w celu wzmocnienia pozycji na rynku usług mobilnych i telewizji internetowej — mówi Dariusz Stokowski, prezes 4fun.tv.

Celem strategicznym grupy jest wyjście poza tradycyjne znaczenie słowa „telewizja”.

— Będziemy budować interaktywną platformę treści wideo, głównie przez internet i technologie mobilne 3G. Pracujemy obecnie nad przejęciem dwóch spółek. Jedna to producent animacji. Druga to ich dystrybutor, który ma prawa rozpowszechniania w Polsce m.in. kanałów Discovery i Extreme Sport. Łącząc wszystkie nasze usługi interaktywne, jesteśmy w stanie osiągnąć efekt synergii, atrakcyjny dla inwestorów. Nie mamy problemu z dostępem do odbiorców. Poprzez operatorów kablowych, platformy cyfrowe i komórki docieramy do ponad 4 mln gospodarstw domowych. Mamy 20-procentowy udział w rynku stacji młodzieżowych — dodaje Dariusz Stokowski.

Spółka ma zamiar osiągnąć w tym roku zysk rzędu 0,7 mln zł, a w 2007 r. — 2,5 mln zł.

— Przez pierwsze dwa lata stawialiśmy przede wszystkim na rozwój. Teraz utrzymujemy się już ze środków wypracowanych z bieżącej działalności. W kolejnych latach chcemy kontynuować wysoką dynamikę wyników — zapewnia prezes.

Głównym akcjonariuszem spółki jest brytyjska grupa kapitałowa Nova Holding.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu