Czytasz dzięki

Pałac nie jest już prezesem PZU Życie

  • PAP
opublikowano: 19-02-2020, 18:51
aktualizacja: 19-02-2020, 21:00

Rada Nadzorcza PZU Życie powołała Aleksandrę Agatowską, dotychczasowego członka zarządu tej spółki, na jej prezesa; warunkiem jest uzyskanie zgody KNF - poinformowało w środę PZU. Dotychczasowy prezes PZU Życie Roman Pałac zrezygnował z tej funkcji.

"Rada Nadzorcza PZU Życie SA powołała, pod warunkiem uzyskania zgody KNF, Aleksandrę Agatowską, dotychczasowego członka zarządu tej spółki, na prezesa zarządu, powierzając jej do czasu uzyskania zgody KNF pełnienie obowiązków prezesa zarządu" - poinformowało PZU w komunikacie.

Roman Pałac
Zobacz więcej

Roman Pałac fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Wcześniej PZU informowało, że Agatowska zrezygnowała z członkostwa w zarządzie PZU.

Jak poinformowano w komunikacie, Agatowska jest związana z grupą PZU od marca 2016 roku, kiedy to weszła w skład zarządu PZU Życie i została dyrektorem grupy w PZU.

Wcześniej była związana z prywatnym sektorem finansowym. Pracowała w firmach grupy ING. Współpracowała z zespołem Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych, działającym w ramach Uniwersytetu Jagiellońskiego. W HDI Asekuracja TU SA (obecnie Warta S.A.), będącej częścią grupy finansowej Talanx Group, kierowała zespołem marketingu produktowego, tworząc i realizując kampanie wsparcia sprzedaży. W spółce Sony Europe Limited kierowała zespołem Marketing Intelligence, koordynując prace w 20 krajach Europy. W Philips Lightning Poland kierowała zespołem Marketing and Business Intelligence w 17 krajach regionu.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Skończyła socjologię w zakresie socjologia gospodarcza i badania rynku. Uczestniczyła w programie dla wyższej kadry kierowniczej w dziedzinie strategii firmy na Columbia Business School w Nowym Jorku.

PZU poinformowało jednocześnie, że po trzech latach z pełnienia funkcji prezesa PZU Życie zrezygnował Roman Pałac, "pozostając jednocześnie w składzie zarządu spółki, aby zająć się strategicznymi dla grupy PZU projektami". Pałac był prezesem PZU Życie od 2017 roku.

"PZU Życie, pod kierownictwem Romana Pałaca, odnosił imponujące sukcesy, zwiększając swój udział w rynku z 34,9 do prawie 40 proc. Jeszcze bardziej dynamicznie rozwijał się obszar zdrowotny, dwukrotnie zwiększając skalę swojej działalności" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PZU Paweł Surówka.

PZU Życie należy do Grupy Kapitałowej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU). PZU Życie specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie. Ma ponad 30-procentowy udział w rynku, który jest mierzony wartością składki przypisanej brutto. Liczba klientów obsługiwanych przez PZU Życie przekracza 11 milionów. 

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane