Amazon sięga po pomoc 15 tys. robotów

ŁO, KŁ
opublikowano: 01-12-2014, 13:38

Internetowy potentat zainstalował ponad 15 tys. robotów w swoich 10 magazynach na terenie Stanów Zjednoczonych, informuje na swojej stronie internetowej agencja Reuters.

Amazon sięga po pomoc maszyn, bo taki ruch ma obniżyć koszty operacyjne o jedną piątą i zapewnić szybsze dostawy paczek w okresie szału przedświątecznych zakupów.  

Roboty w trakcie pracy
Roboty w trakcie pracy
Bloomberg

Koncern pokazał technologię w niedzielę przed tzw. Cyber Monday - klienci masowo robią w tym dniu internetowe zakupy. Pomarańczowe roboty poruszają się po podłodze na kółkach, a każdy waży 145 kg.  

Reuters przypomina, że technologię opracowała firma Kiva Systems, spółka z branży robotyki kupiona przez Amazona dwa lata temu za 775 mln USD.   

Roboty Kiva są używane do przenoszenia półek, na których znajdują się przedmioty przeznaczone do wysyłki. Kiva mogą podnieść nawet półtorej tony i rozwinąć prędkość do około 15 km na godzinę.

A tak to wygląda w praktyce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, KŁ

Polecane