Ambicje Piotra Cholewy

MK
opublikowano: 26-11-2008, 00:00

ArchiDoc chce przejąć jedną lub dwie firmy o łącznych rocznych obrotach 25 mln zł.

ArchiDoc chce przejąć jedną lub dwie firmy o łącznych rocznych obrotach 25 mln zł.

Na biurku Piotra Cholewy, prezesa ArchiDoc, leży już lista firm, które go interesują. Są to spółki o rocznych przychodach od kilku do kilkudziesięciu (ale bliżej 20) milionów złotych. Do przejęć dojdzie prawdopodobnie w pierwszej połowie 2009 r. Ich celem jest poszerzenie oferty produktowej.

ArchiDoc działa w branży zarządzania dokumentami i outsourcingu procesów biznesowych. Obsługuje około 200 klientów, m.in. Citibank Handlowy, Getin Bank, Kredyt Bank, Netię, Telekomunikację Polską i Polkomtela. Z jej usług korzysta również Kancelaria Prezydenta RP.

W 2007 r. przychody firmy wyniosły 40 mln zł, a w obecnym powinny — według planów — zwiększyć się do 45 mln zł.

— W przyszłym roku spółka ma rosnąć w tempie 15 proc. — zapowiada Piotr Cholewa.

Prezes zamierzał wprowadzić ArchiDoc na giełdę, ale sytuacja na rynku finansowym sprawiła, że odłożył te plany. Realizm.

— Nasz sektor w Polsce nie odczuł dotąd kryzysu, ale globalne spowolnienie gospodarcze sprawia, że trzeba aktywniej szukać oszczędności — uzasadnia swoją ostrożność szef ArchiDoc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu