Analityk negatywnie o LPP

opublikowano: 25-02-2019, 22:00

Adrian Górniak, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację „redukuj” dla akcji LPP, ustalając cenę docelową na 7339 zł.

„Szacunkowe wyniki grupy za IV kwartał 2018 r. przyniosły spowolnienie wzrostu sprzedaży i mając przed sobą bardzo wymagającą bazę z pierwszego półrocza 2018 r. obawiamy się, że pierwsza połowa 2019 r. może stać pod znakiem niższych dynamik przychodów niż w poprzednich okresach. Uważamy również, że problematyczna jest kwestia utrzymania lub poprawy marży brutto. Obecnie kurs USD/PLN znajduje się o 15 proc. wyżej niż rok wcześniej i w naszej ocenie ciężko będzie przenieść ten efekt w całości na klientów” — napisał w uzasadnieniu Adrian Górniak.

Specjalista zwraca także uwagę na utrzymującą się silną konkurencję w branży odzieżowej, coraz lepiej radzi sobie H&M (w IV kwartale 2018 r. firma zanotowała wzrost sprzedaży o 12 proc. r/r), który dodatkowo zapowiedział mocniejsze wejście na rynki wschodnie. „Tym samym dostrzegamy, że część rynku może zakładać zbyt optymistyczną ścieżkę EBITDA w kolejnych okresach. Jako nieatrakcyjną odbieramy wysoką premię względem mediany EV/EBITDA w kolejnych latach dla podmiotów o zbliżonym profilu działalności” — dodaje Adrian Górniak. Raport wydano 20 lutego o godz. 10.15. Dostępny jest na stronie brokera. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane