Atal postawi domy w Dreźnie

opublikowano: 29-08-2019, 22:00

Polski deweloper chce budować mieszkania za Odrą. Pierwszą łopatę planuje wbić już jesienią tego roku.

— W Polsce ciągle się rozwijamy. (…) Ekspansję powinno się prowadzić, kiedy na rodzimym rynku robi się za ciasno. Póki możemy powiększać wolumen sprzedaży, nie zamierzamy wychodzić poza Polskę. Badamy jednak przyczółki w trzech krajach, bo nie wykluczamy, że za jakiś czas podejmiemy decyzję o poszerzeniu działalności o inne rynki. Polska wciąż jednak jest dla nas atrakcyjna — powiedział w lutym na łamach „PB” Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.

Zbigniew Juroszek, prezes Atalu
Zobacz więcej

Zbigniew Juroszek, prezes Atalu Fot. Marek Wiśniewski

Deweloper poinformował właśnie, że zawarł warunkową umowę na zakup gruntów pod wieloetapową inwestycję mieszkaniową w niemieckim Dreźnie. Wartość transakcji to 44,25 mln EUR. Umowa zakupu będzie realizowana etapami. Całkowite jej zamknięcie przewidziane jest na 15 stycznia 2020 r. Warunki zawieszające przeniesienie prawa własności znajdują się wyłącznie po stronie miasta.

— Od wielu lat pracowaliśmy nad dywersyfikacją działalności, dlatego w Polsce zbudowaliśmy docelowy model oparty na obecności w siedmiu największych aglomeracjach. Naszym celemjest jego rozszerzenie również o działalność zagraniczną. Weryfikowaliśmy ościenne rynki i zdecydowaliśmy się na obecność w Niemczech. To stabilny rynek pozwalający osiągnąć atrakcyjne wyniki, który dodatkowo znajduje się stosunkowo blisko naszych rodzimych struktur — mówi Zbigniew Juroszek. Główna siedziba dewelopera znajduje się w Cieszynie.

— Cała wieloetapowa inwestycja to kilkadziesiąt tysięcy PUM [powierzchnia użytkowa mieszkania — red]. W pierwszym etapie powstanie ok. 15 tysięcy PUM. Mamy już projekt oraz pozwolenie na budowę. Start prac mamy zaplanowany na jesień tego roku. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozpoczęcia działalności za Odrą — dodaje prezes Atalu.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu