Bank BPH idzie do rozbiórki

BT
06-04-2006, 00:00

Okrojony Bank BPH trafi na sprzedaż — to efekt porozumienia rządu z Unicredito.

Kilka minut przed rozpoczęciem dyskusji przez Komisję Nadzoru Bankowego nad wnioskiem Unicredit, rząd podpisał porozumienie z Włochami w sprawie Pekao i BPH. BPH zostanie niezależnym bankiem, Unicredit sprzeda zaś jego 200 placówek i powiązane z tymi oddziałami usługi bankowe (pod marką Bank BPH) — na rzecz niezależnego, trzeciego podmiotu. Pozostałe aktywa przejmie Pekao. Unicredit zobowiązał się, że do końca marca 2008 r. nie będzie zwolnień ani w Pekao, ani w Banku BPH. Porozumienie przewiduje, że resort skarbu będzie miał prawo do obsadzenia dwóch członków rady nadzorczej BPH.

— Na tym porozumieniu zyskują: Pekao, bo wkrótce zostanie największym bankiem, BPH — bo zachowa się jego marka, oraz skarb państwa, bo obronił prawa pracowników, zadbał o umowy prywatyzacyjne i odpowiednią konkurencję — mówi premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Ale strony nie ujawniają szczegółów.

— Musimy jeszcze przygotować szczegóły. Ale transakcja będzie w pełni przejrzysta — przekonuje Alessandro Profumo, szef Unicredit.

Nie podaje jeszcze, jakie aktywa Banku BPH zostaną wystawione na sprzedaż. Można tylko spekulować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bank BPH idzie do rozbiórki