Barbie ma swoją pierwszą restaurację

AD
opublikowano: 05-02-2013, 12:36

Różowe ściany, podłogi, stoliki; różowe sukienki kelnerek i ciasteczka w menu - to wszystko znajdziecie w nowootwartej Barbie Cafe w Taiwanie. To pierwsza na świecie restauracja poświęcona tej popularnej lalce.

W stworzenie nietypowego miejsca spółka Sinlaku Taiwan zainwestowała 1,7 mln USD, m.in. opłacając licencję amerykańskiemu Mattelowi - właścicielowi praw do nazwy "Barbie". Kult amerykańskiej lalki jest na Tajwanie tak duży, że Sinlaku planuje już otwarcie następnej Barbie Cafe w innym mieście tej wyspy.

Wyświetl galerię [1/2]

Restauracja Barbie Cafe w Taipei, Tajwan (FOT. kadr z TVN24)

Zobacz także

To, na co dorosła Europejka reaguje gęsią skórką, młoda Chinka, Japonka czy Tajka przyjmuje z entuzjazmem. Bo w tej restauracji - od ścian po pozycje w menu - wszystko jest różowe i "słodkie". Różowe krzesła stylizowane na damskie gorsety, różowe ściany, zdobione gdzieniegdzie portretami różnych wcieleń Barbie; różowe podusie na różowych kanapach - nawet rybę w słonej sałatce (łosoś) dobrano do menu kolorem!

Dalibyście radę jeść lunch w takim miejscu?

Bloomberg Business Week próbuje w najnowszym numerze porównywać tę restaurację z inną "lalkową" jadłodajnią na licencji Mattela, American Girl w Chicago, ale moim zdaniem porównanie jest dość chybione właśnie z uwagi na klientelę. W Stanach jest to miejsce dla małych dziewczynek, które pragną wypić herbatkę i zjeść ciasteczko razem ze swoją lalą (w restauracjach Americam Girl można nawet tę lalkę wypożyczyć).

W Azji, gdzie już z powodzeniem działają restauracje poświęcone Hello Kitty, w takich miejscach jadają raczej młode kobiety, niezmiennie stylizujące się na małe dziewczynki.

Prawdziwy socjologiczny fenomen.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu