Berendsen wypierze w strefie

MAG
opublikowano: 17-12-2008, 00:00

Rzutem na taśmę brytyjska spółka wybuduje w krakowskiej strefie ekonomicznej pralnię, już szóstą w Polsce. Zatrudni 70 osób.

Rzutem na taśmę brytyjska spółka wybuduje w krakowskiej strefie ekonomicznej pralnię, już szóstą w Polsce. Zatrudni 70 osób.

Zezwolenie na działalność w strefie ekonomicznej firma Berendsen Textile Service odebrała już, ale inwestycja ruszy dopiero w 2010 r.

— Dlatego wszystkich ewentualnych poddostawców prosimy o kontakt dopiero pod koniec przyszłego roku. Przez ten czas przygotujemy projekt i zdobędziemy wszystkie potrzebne zezwolenia — zapowiada Włodzimierz Kwiatkowski, dyrektor generalny Berendsen Textile Service.

Notowana na londyńskiej giełdzie spółka zainwestuje co najmniej 12,5 mln zł w pralnię w Tarnowie. Zatrudni w niej 70 osób. Firma ma już zakłady pod kilkoma dużymi miastami Polski: Gdańskiem, Warszawą, Katowicami, Poznaniem i Wrocławiem. Świadczy usługi pralnicze dla kilku tysięcy zakładów i w tym roku spodziewa się ponad 70 mln zł przychodów.

— Swoją szansę na inwestycję na terenie strefy firma wykorzystała w ostatniej chwili, gdyż wchodzące od nowego roku przepisy nie przewidują udzielenia zezwoleń na usługi pralnicze — komentuje Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT).

To dziewiąta firma, która w tym roku zdecydowała się na inwestycję w KPT. Wszyscy tegoroczni inwestorzy obiecują 250 miejsc pracy i ponad 1 mld zł inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane