Bez wyraźnego trendu na Wall Street

opublikowano: 26-02-2019, 22:08

Po poniedziałkowej zwyżce, kolejna sesja na amerykańskich giełdach nie miała już tak optymistycznego przebiegu, a indeksy przez długi czas oscylowały wokół wartości z poprzedniego zamknięcia, schodząc chwilami w czerwone regiony. Co prawda w ostatniej godzinie sesji popyt starał się wyraźniej zaakcentować swoją obecność, jednak potencjału nie starczyło na długo, w rezultacie czego finisz miał czerwone odcienie.

Obóz kupujących wspierany był m.in. komentarzami przewodniczącego Rezerwy Federalnej, który potwierdził, że amerykańskie władze monetarne muszą pozostawać cierpliwe odnośnie kolejnych podwyżek stóp procentowych. W opinii Powella, stan gospodarki jest nadal zdrowy, ale pojawiają się w niej sprzeczne sygnały wymagające ostrożności.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Właśnie tego typu sprzeczne odczyty ( o jakich wspominał szef Fed) dotarły na parkiet również we wtorek. Z jednej strony indeks zaufania konsumentów opracowywany przez Conference Board wzrósł w lutym mocniej niż oczekiwano, z drugiej zaś, w grudniu spadła liczba rozpoczętych budów domów, która zeszła do najniższego poziomu od ponad dwóch lat.

Silny wzrost odnotował wskaźnik aktywności wytwórczej Fed w rejonie Richmond. Za to indeks cen domów S&P/Case-Shiller dla 20 największych aglomeracji wyhamował do 4,2 proc., co jest najniższą wartością od listopada 2014 r.

Słabsza sytuacja na rynku nieruchomości odcisnęła się negatywnie na wynikach Home Depot, które rozczarowały nie tylko analityków, ale i inwestorów. W rezultacie cena akcji koncernu, mającego znaczący udział w indeksach, spadała momentami o 2 proc. ciążąc giełdowym wskaźnikom.

Na zamknięciu sesji indeks DJ IA zniżkował o  0,13 proc. Wskaźnik S&P50 spadał o 0,08 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq tracił 0,07 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu