Bezrobotni bez prawa do prawa jazdy

RMF
opublikowano: 28-01-2009, 13:59

Bezrobotni nie będą mogli zrobić prawa jazdy w ramach szkolenia z urzędu pracy - ustalił reporter RMF FM, Krzysztof Kot.

Od drugiego lutego zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu bezrobociu. Przewiduje ona, że bezrobotny ma się szkolić 30 godzin tygodniowo. Jednak na tak intensywny kurs nie zezwala inna ustawa: prawo o ruchu drogowym. Szkoły nauki jazdy nie mogą szkolić więcej niż przewiduje ustawa, bo narażają się na konsekwencje.

"Jak byśmy się nie starali, to wychodzi nam maksymalnie 21 godzin tygodniowo. Zważywszy na to, że bezrobotny jeździłby siedem dni w tygodniu" - powiedział reporterowi RMF Maciej Kulka, właściciel ośrodka szkolenia kierowców.
 
Z kolei urząd pracy, trzymając się nowelizacji, fizycznie na szkolenie nie będzie mógł skierować. Potrzebny jest więc ruch ministerstwa, które obydwie ustawy pogodzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bezrobotni bez prawa do prawa jazdy