Bitcoin przebił poziom 1000 USD

Bardzo udanie rozpoczął się nowy rok dla bitcoina. Wirtualna waluta w porannym poniedziałkowym handlu przebiła psychologiczny poziom 1000 USD, donosi serwis MarketWatch.

Po raz ostatni tak wysoko bitcoin był kwotowany na przełomie 2013/14 r. kiedy to w listopadzie 2013 r. odnotował rekord rzędu niemal 1200 USD.

Notowania spot bitcoin/USD
Wyświetl galerię [1/2]

Notowania spot bitcoin/USD

Bloomberg

W poniedziałek 2 stycznia 2017 r. według danych Coin Market Cap, jego kwotowania kształtowały się na poziomie 1013 USD. W niedzielę podobne wartości pod koniec dnia widziane były na innych dużych giełdach tej kryptowaluty Bitfinex, Kraken i Coinbase.

 Zachowanie kursu bitcoina pokryło się z oczekiwaniami analityków, którzy wróżyli taki scenariusz po trym jak w grudniu przebite zostało wsparcie na poziomie 800 USD. Obecnie część ekspertów oczekuje zwyżki w tym roku do nawet 3 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bitcoin przebił poziom 1000 USD