Bitcoinowy ETF na NYSE we wtorek

opublikowano: 18-10-2021, 16:28

ETF pozwalający inwestować w kontrakty futures na bitcoina wejdzie na New York Stock Exchange we wtorek, informuje Fox Business.

Pierwszy w USA bitcoinowy ETF, to „dziecko” ProShares. Wiadomość, że zadebiutuje we wtorek na nowojorskiej giełdzie podbiła kurs bitcoina do prawie 62 tys. USD. Obecnie najpopularniejsza kryptowaluta drożeje o 1,6 proc. do 61885,56 USD.

Wcześniejsze doniesienia o wejściu na amerykański rynek funduszu pozwalającego uzyskać ekspozycję na bitcoina spowodowały wzrost kursu kryptowaluty w pobliże rekordowej wartości z kwietnia, kiedy sięgał prawie 65 tys. USD.

Pojawienie się na giełdzie nowojorskiej ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) następuje po ośmiu latach starań inwestorów, które blokowane były przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Udało się dopiero wówczas, kiedy zaproponowano umożliwienie inwestowania w kontrakty na bitcoina, a nie w samą kryptowalutę. Kontrakty futures na bitcoina notowane są w USA od grudnia 2017 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane