Brak zdecydowania na walutach

Bartosz Popko
16-04-2010, 10:52

Bieżący tydzień nie przyniósł znacznych wahań na głównych parach walutowych. EUR/USD po weekendowej przerwie otworzył się szeroką luką cenową zwyżkując w okolice 1,3700, a impulsem była przedstawiona w niedzielę przez europejskie rządy propozycja pakietu pomocowego dla Grecji.

Poziom 1,3700 stał się istotną barierą, która skutecznie zatrzymywała wszelkie próby kontynuacji wzrostów.  Obecnie rynek czeka na rozstrzygnięcie. Impulsem dla spadków było by przebicie strefy wsparcia utworzonej przez szerokość luki cenowej na poziomach 1,3500 – 1,3550. Aby możliwa była większa zwyżka, sforsowany musiałby zostać wspomniany wcześniej opór na poziomie 1,3700.

GBP/USD, który  w zeszłym tygodniu poruszał się w przedziale cenowym 1,5130 – 1,5320 przebił się przez górne poziomy konsolidacji, zwyżkując prawie 200 pipsów w okolice 1,5500. Rynek w tym tygodniu atakował ostatnie szczyty, jednak próby te szybko kończyły się niepowodzeniem. Niewykluczone, że GBPUSD w najbliższym czasie będzie kolejny raz zwyżkował w okolice swoich oporów, jednak sytuacja będzie bardziej klarowna jeśli pojawią się dodatkowe impulsy w postaci danych makroekonomicznych, bądź pojawienia się formacji technicznych.

Bartosz Popko
GO4X


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Popko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Brak zdecydowania na walutach