Burmistrz sam musi podać sobie rękę

opublikowano: 12-01-2020, 22:00

Duński lokalny włodarz ma nie lada orzech do zgryzienia. Nie wie, jak obejść przepisy, które każą mu… samemu sobie uścisnąć dłoń.

O kuriozalnej sytuacji napisał „The Local”. Po 30 latach mieszkania w Danii Marcel Meijer — burmistrz wyspy Samoso, z pochodzenia Holender — dostał szansę na uzyskanie obywatelstwa tego kraju. Niedawno otrzymał informację z duńskiego Ministerstwa Informacji i Imigracji, że jest na liście osób pretendujących do otrzymania obywatelstwa, która zostanie poddana pod głosowanie parlamentu. Taka jest formalna procedura, wynikająca z duńskiego prawa. I tu pojawia się komplikacja, ponieważ inne duńskie prawo przewiduje, że gdy obcokrajowiec formalnie stanie się obywatelem Danii, lokalny burmistrz musi.. uścisnąć mu dłoń podczas oficjalnej ceremonii. Nie wiadomo, jak Marcel Meijer zamierza to zrobić.

Zobacz więcej

Fot. Pixaby CC0

— Śmiejemy się i spekulujemy na ten temat, ale nie wiemy, jak właściwie to zrobić. Samorząd nie otrzymał żadnych formalnych rekomendacji, jak wybrnąć z tej sytuacji — mówi Marcel Meijer.

10 tys. Tyle osób złożyło podania o pracę na jednym z 14 stanowisk oferowanych ostatnio przez Disneya. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie chodziło o pracę w parkach rozrywki w charakterze wolontariusza, czyli całkowicie za darmo.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy