Cargill przejmuje Grupę Konspol

Amerykański Cargill zawarł strategiczne porozumienie z Grupą Konspol w sprawie przejęcia polskiej spółki, poinformował koncern w komunikacie.

Rodzina Pazganów zdecydowała o pozyskaniu zewnętrznego inwestora, aby zapewnić firmie dalszy rozwój.

Zobacz więcej

Kazimierz Pazgan, właściciel i twórca Konspolu

Marek Wiśniewski

W ramach umowy, która czeka jeszcze na zgodę regulatora, Cargill przejmie wszystkie podmioty Grupy Konspol w Polsce wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym.

Wartości transakcji nie podano.

Dla Cargilla oznacza to wejście w przetwórstwo drobiu w Polsce, wcześniej nad Wisłą znany był jako ogromny dostawca pasz, również tych dla drobiu.

Gigant lakonicznie zapowiedział, że "będzie kontynuował rozwój" drobiarskiej grupy. Iwona Wdowczyk, rzecznik Cargilla w Polsce, mówi w rozmowie z PB, że na razie za wcześnie na konkretne deklaracje odnośnie inwestycji.

Grupa Konspol składa się z czterech spółek: Konspolu Bis (zajmującej się ubojem kurczaków) , Konspolu Holding (odpowiedzialnego za przetwórstwo kurczaków), formy Pasz Konspol (wytwarzającej pasze) oraz Trans Konspolu (organizującego zaplecze logistyczne dla grupy) . Dwie pierwsze spółki osiągnęły w zeszłym roku przychody zbliżone do 880 mln zł.

Cargill działa w 70 krajach, w których zatrudnia 150 tys. osób. Jego roczne przychody przekraczają 114 mld USD.

Konspol zatrudnia 1,7 tys. osób, ma pięć ferm, dwa zakłady produkcyjne i wytwórnię pasz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska, KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy