Chińczycy dają 1,23 mld USD za Opera Software

opublikowano: 10-02-2016, 10:04

Konsorcjum chińskich firm złożyła ofertę przejęcia norweskiej przeglądarki internetowej Opera Software w wysokości 1,23 mld USD, podaje Reuters.

Konsorcjum, w skład którego wchodzi notowane na nowojorskiej giełdzie Qihoo 360 oraz pekiński Kunlun Tech, złożyło ofertę w wysokości 71 koron norweskich na akcję (8,29 USD), co daje wobec piątkowego zamknięcia notowań spółki ponad 45-procentową premię.

Akcje spółki z Oslo, znanej głównie z przeglądarki Opera, zostały w piątek zawieszone, gdy wzrosły do 48,77 koron  w związku z oczekiwaniami jej sprzedaży.

Sverre Munck, przewodniczący rady nadzorczej, powiedział w środę, że dla spółki kluczowe jest znalezienie partnera, który zagwarantowałby rozwój firmy.

- Facebook i Google mają swoje ekosystemy, a teraz i my mamy swój, w części świata, które niewiarygodnie szybko się rozwija i gdzie staniemy się bardzo silni – powiedział, dodając, że w procesie sprzedaży uczestniczy kilku oferentów.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane